25. júl 2021
Facebook
piatok, 22 december 2017 12:00

SaS vyzýva inšpekciu, aby preverila tvrdenia expríslušníka SIS obžalovaného v kauze únosu Kováča ml.

Written by 
Rate this item
(0 votes)

BRATISLAVA 22. decembra (WebNoviny.sk) - Strana Sloboda a Solidarita žiada Inšpekciu ministerstva vnútra, aby preverila tvrdenie Ľuboša K. obžalovaného v kauze zavlečenia Michala Kováča mladšieho do zahraničia, že cez sprostredkovateľa odovzdal policajnému prezidentovi Tiborovi Gašparovi informácie o vražde Róberta Remiáša a ten údajne nekonal. Uvádza sa to vo vyhlásení podpredsedu liberálov Ľubomíra Galka. "Po tom, čo národná rada zrušila Mečiarove amnestie ústavným spôsobom, by sme očakávali razantné konanie orgánov činných v trestnom konaní a obnovenie súdneho procesu," zdôraznil Galko. Odporúčame:
Mečiar označil otázky o únose za idiotské, na kúpu vily Elektra si vraj požičal Bývalý príslušník SIS Ľuboš K., ktorý v rozhovore pre denník SME priznal svoju účasť na zavlečení Kováča ml. mimo iného uviedol, že "pred uplynutím premlčacej lehoty v kauze vraždy Remiáša som jednému priateľovi z polície povedal, že mám informácie aj o tejto trestnej veci. On je kamarátom policajného prezidenta Tibora Gašpara, tak som ho požiadal, aby mu to prezentoval. Aj mu to oznámil, ale Gašpar sa k tomu nevyjadril, ani vo veci nekonal. Takže myslím, že pani Remiášová by dnes mala ísť za pánom Gašparom a dať mu facku za to, že nekonal". Ľuboš K., ktorý je jedným z obžalovaných v kauze zavlečenia z roku 1995, bol na Slovensku právoplatne odsúdený za falšovanie zmeniek, neskôr ho na úteku zadržali orgány v africkom Mali. Jeho súčasný pobyt nie je známy.

Viac k témam: ministerstvo vnútra SR, policajná inšpekcia, SaS Sloboda a Solidarita, SIS Slovenská informačná služba, Tibor Gašpar, únos Michala Kováča ml., vražda Róberta Remiáša
Zdroj: Webnoviny.sk - SaS vyzýva inšpekciu, aby preverila tvrdenia expríslušníka SIS obžalovaného v kauze únosu Kováča ml. © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 128 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner