16. september 2021
Facebook
piatok, 26 január 2018 17:00

Niektorí politici si pri téme terorizmu volia nebezpečnú cestu, reaguje Žitňanská na Ficov výrok

Written by 
Rate this item
(0 votes)

BRATISLAVA 26. januára (WebNoviny.sk) - Viacero politikov podľa ministerky spravodlivosti Lucie Žitňanskej (Most-Híd) volí nebezpečnú cestu pri témach o migrantoch, terorizme či Rómoch. "Ja som sa vždy snažila vyhraňovať voči vyjadreniam na adresu akýchkoľvek menšín, vrátane premiérových výrokov. Vnímam ministerstvo spravodlivosti, ako tých, ktorí majú zastrešovať tému ľudských práv a preto bude pre nás veľkou výzvou otvárať diskusiu pre kultivovanie spoločnosti," uviedla Žitňanská, ktorá doplnila, že je pripravená byť ofenzívnejšou pri otváraní debát o náročných témach. Premiér Robert Fico (Smer-SD) napríklad ešte v sobotu 20. januára v programe Sobotné dialógy z dielne RTVS spomenul v súvislosti s rozvojom cestovného ruchu, že turisti chcú mať pokoj od moslimov či teroristických akcií. "Nechcú prísť niekam, kde hrozia výbuchy, alebo kde ich na námestiach otravujú moslimovia," uviedol v relácii Fico. Odporúčame:
Aktualizované: Osobnosti vyzývajú premiéra Fica, aby prestal urážať ľudí pre ich náboženské vyznanie Podľa ministerky spravodlivosti sú obdobné vyjadrenia nebezpečné, rovnako ako postoj politikov, ktorí sa diskusiám o rozsiahlych spoločenských problémoch schválne vyhýbajú. Náročné spoločenské témy ako napríklad migrácia, Rómovia, terorizmus či bezpečnosť si podľa Žitňanskej vyžadujú dostatočnú diskusiu. Na záver dodala, že jej rezort pôjde celoplošne v roku 2018 takzvane "proti prúdu" a bude chrániť a zastávať princípy liberálnej demokracie.

Viac k témam: Lucia Žitňanská, migranti, Robert Fico, terorizmus
Zdroj: Webnoviny.sk - Niektorí politici si pri téme terorizmu volia nebezpečnú cestu, reaguje Žitňanská na Ficov výrok © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 148 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner