16. september 2021
Facebook
sobota, 27 január 2018 12:00

Danko priblížil reálne zmeny, s ktorými prichádza SNS

Written by 
Rate this item
(0 votes)

BRATISLAVA 27. januára (WebNoviny.sk) - Najočakávanejšou systémovou zmenou, ktorou sa bude zaoberať plénum Národnej rady Slovenskej republiky z dielne Slovenskej národnej strany bude podľa predsedu NR SR a šéfa národniarov Andreja Danka trinásty a štrnásty plat. Uvádza to v tlačovej správe, ktorú agentúre SITA poskytla hovorkyňa SNS Zuzana Škopcová.

Pracujúci dostanú v čistom viac

Legislatívna úprava zavedenia trinásteho a štrnásteho platu do praxe bude podľa SNS dôsledne dbať na to, aby sa eliminoval priestor pre špekulácie. „Keď doteraz občan z 500 eurovej odmeny v čistom vidí len okolo 360 eur, po prijatí našich opatrení dostane o 120 eur viac. Čiže z 500 eur dostane v čistom okolo 480 eur,“ vysvetľuje predseda SNS. Odporúčame:
Z trojkára sa na gymnáziu génius nestane, myslí si premiér Fico a Lubyovej vyjadril podporu Toto systémové riešenie z dielne SNS zakladá predpoklad na ďalšie rozvíjanie tohto inštitútu do budúcnosti tak, aby bol na prospech slovenských zamestnancov aj zamestnávateľov .

Posvietia si na biznis s drevom

Národniari pripomínajú aj návrh o školskej novele, s ktorým tiež prichádza SNS. Návrh rieši možnosť podávania elektronických prihlášok na školy, rovnako rieši problémy učiteľov s triednymi knihami, ktoré postupne tiež prejdú na elektronickú verziu. Z dielne rezortu pôdohospodárstva legislatívne zmeny zase zamedzia nekalému biznisu s drevom a novinkou bude aj zákon o pozemkových spoločenstvách, ktorý má v súčasnosti podľa SNS až anachronizmus feudálneho práva. Preto ministerstvo pod vedením nominantky SNS ministerky Gabriely Matečnej pripravilo nové, moderné zmeny vo fungovaní pozemkových spoločenstiev. „Robíme konkrétne zmeny, ktoré si pýta prax a dennodenný život. Nežijeme len písaním brožúr a „odborných článkov,“ reaguje na pripravené zmeny Danko.

Viac k témam: 13. plat, 14. plat, Andrej Danko, Gabriela Matečná, Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR, Národná rada SR, Slovensko, SNS Slovenská národná strana
Zdroj: Webnoviny.sk - Danko priblížil reálne zmeny, s ktorými prichádza SNS © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 158 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner