Print this page
streda, 09 máj 2018 15:00

Slovensko stále nemá sudcu v Luxembursku, po Procházkovi odmietli aj ďalšieho kandidáta

Written by 
Rate this item
(0 votes)

BRATISLAVA 9. mája (WebNoviny.sk) - Sudcu Ivana Rumanu poradný výbor neodporučil na post dodatočného sudcu Všeobecného súdu EÚ. Tento post sme mali obsadiť už v septembri 2016. Mali sme už troch kandidátov, Súdnej rade SR sa však nedarí vybrať toho vhodného. Informáciu priniesol portál Denníka N, potvrdil ju hovorca ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Peter Susko. Odporúčame:
Na odsúdeného Okoličányho bol vydaný európsky aj medzinárodný zatykač „Môžeme potvrdiť, že Výbor zriadený za účelom posudzovania vhodnosti kandidátov na výkon funkcie sudcov Súdneho dvora vydal negatívne stanovisko ku kandidátovi Slovenska na post dodatočného sudcu Všeobecného súdu EÚ,“ napísal Susko. Presné dôvody, prečo Rumana neuspel, nie sú zatiaľ známe. O kandidátovi na dodatočného sudcu rozhoduje najskôr Súdna rada SR a následne tento výber odobruje vláda SR.

Viac k témam: Ivan Rumana, Súdna rada SR, Všeobecný súd Európskej únie
Zdroj: Webnoviny.sk - Slovensko stále nemá sudcu v Luxembursku, po Procházkovi odmietli aj ďalšieho kandidáta © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 96 times
Super User

Latest from Super User

Media

NULL

Image Gallery

NULL