16. september 2021
Facebook
streda, 24 júl 2019 22:00

Video: Fico súhlasí s Matovičom, že iniciatíva Za slušné Slovensko je politická organizácia

Written by 
Rate this item
(0 votes)

24.7.2019 (Webnoviny.sk) - Iniciatíva Za slušné Slovensko, ktorá bola financovaná zo zahraničia, nie je žiadna občianska platforma, ale je to mládežnícka politická organizácia strán Michala Trubana (PS) a Andreja Kisku (Za ľudí). Vyhlásil to na videu na sociálnej sieti predseda koaličného Smeru-SD Robert Fico s tým, že v tomto súhlasí s lídrom hnutia OĽaNO Igorom Matovičom.

Ľudia boli oklamaní a zneužití

"Všeličo by som očakával, ale to, že budem súhlasiť s pánom Matovičom je pre mňa absolútne neuveriteľné," povedal Fico s tým, že Smer takéto stanovisko prezentuje už od vraždy novinára Jána Kuciaka. "Na jar minulého roka boli ľudia na uliciach poriadne oklamaní a zneužití," vyhlásil Fico s tým, že cieľom organizátorov demonštrácií nebolo vyjadrenie súcitu a ľútosti, ale pád vlády a predčasné voľby. Tento cieľ iniciatíve podľa Fica nevyšiel, preto teraz slúži politickým subjektom "s čudným pozadím a financovaním". "Ak majú byť tieto Sorosove deti kádrovou rezervou Trubanovej a Kiskovej strany, všetci vieme, o čo v tejto krajine opäť ide," uviedol Fico. Zároveň zdôraznil, že je demokrat a aj keď Smer bol vo vláde sám, nesiahol na žiadne demokratické hodnoty. "A proti tejto vízii demokracie vzniká alternatíva, ktorá absolútne popiera hodnotu slobodných volieb," dodal Fico.

Podľa iniciatívy Fico pokračuje v šírení lží

Iniciatíva Za slušné Slovensko v reakcii na sociálnej sieti napísala, že Fico pokračuje v opakovaní a šírení lží. "Podstatou našej občianskej iniciatívy sú občianske a demokratické princípy, nie stranícke boje, tie prenechávame politikom. Uvedomujeme si, že sa začína kampaň a tá bude špinavá, ale odmietame sa do nej nechať zatiahnuť," vyhlásili. Fico sa tiež podľa iniciatívy opakovane snaží odvracať pozornosť od svojich káuz. "Klame, pretože mu vadí, že pre tlak desiatok tisíc ľudí musel odstúpiť zo svojej funkcie. Už očividne zabudol na Vadalu, Jasaňa a Troškovú, Kaliňáka, rozkradnuté eurofondy, mafiu na východnom Slovensku. Berie do úst spomienku na Jána a Martinu, pričom dvaja nevinní mladí ľudia boli zavraždení práve za jeho vlády. Opakovane sa obúva do novinárov, pričom zavraždený novinár za jeho vlády neúspešne žiadal o ochranu. Na toto nesmieme zabúdať," konštatuje iniciatíva. Jej predstavitelia dodali, že od začiatku boli a budú občianskou iniciatívou, ktorá sa nevzdá a bude stále volať po slušnom a spravodlivom Slovensku.

Matovič si rezervoval bratislavské Námestie SNP

Líder opozičného hnutia OĽaNO Igor Matovič v súvislosti s kritikou faktu, že si pred výročím 17. novembra rezervoval bratislavské Námestie SNP od 14. do 19. novembra, v utorok uviedol, že po smrti novinára Jána Kuciaka OĽaNO rezervovalo Námestie SNP na tri piatky a následne priestor prenechalo iniciatíve Za slušné Slovensko. "Prvé tri veľké protesty. Bez najmenších problémov sme im termíny prepustili. Považovali sme za správne, aby takéto zhromaždenia organizovala organizácia, ktorá mala znaky občianskeho združenia," povedal Matovič s tým, že medzičasom sa ukázalo, že Za slušné Slovensko nie je občianska iniciatíva, ale politická organizácia strany Andreja Kisku Za ľudí a strán PS a Spolu. Za slušné Slovensko Matoviča v súvislosti s krokom spojeným so 17. novembrom kritizovalo a vyzývali ho, aby odovzdal Námestie SNP im. "Matovič odmieta Námestie SNP prenechať organizátorom a hlavným osobnostiam Nežnej revolúcie - a ja sa pýtam, kde, kedy som ja odmietol prenechať Námestie SNP," priblížil s tým, že Za slušné Slovensko klame. "Nežná revolúcia a Námestie SNP a aj výročie patrí všetkým ľuďom," povedal. "Platí naša ponuka pre Za slušné Slovensko, pre demokratické politické strany. Pozývame vás, poďte a urobme spolu peknú oslavu 30. výročia Nežnej revolúcie," povedal.

Viac k témam: OĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti, predseda strany Smer-SD, Za ľudí - Kiskova politická strana, Za slušné Slovensko
Zdroj: Webnoviny.sk - Video: Fico súhlasí s Matovičom, že iniciatíva Za slušné Slovensko je politická organizácia © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 104 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner