16. september 2021
Facebook
nedeľa, 25 júl 2021 15:00

Mikulec je predĺženou rukou Matoviča a ide mu o osobnú politickú pomstu, Hlas podporí jeho odvolanie

Written by 
Rate this item
(0 votes)

25.7.2021 (Webnoviny.sk) - Strana Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD) je pripravená podporiť návrh na odvolanie ministra vnútra SR Romana Mikulca (OĽaNO). Informovala o tom hovorkyňa strany Patrícia Medveď Macíková.

Mikulec nemá dostatočnú podporu

Podľa strany nedeľné zablokovanie schôdze potvrdzuje, že minister nemá dostatočnú podporu koaličných poslancov Národnej rady SR. Mikulca strana radí medzi najslabších ministrov vnútra v histórii Slovenska. „Mikulec je takzvaný podmienečný minister, nakoľko už jeho prvé hlasovanie o nedôvere potvrdilo, že nemá nadpolovičnú dôveru u vládnych poslancov. V rezorte prebieha vojna policajtov, vznikla účelová vyšetrovacia skupinka a snahy inšpekcie prešetriť manipulovanie kajúcnikov boli zastavané mocenskými personálnymi rozhodnutiami. Roman Mikulec je len predĺženou rukou Igora Matoviča, ktorému nejde o nastoľovanie spravodlivosti na Slovensku, ale o osobnú politickú pomstu,“ napísala Medveď Macíková.

Niektorí ho prezývajú bývalý minister

Podľa lídra strany Hlas-SD Petra Pellegriniho aj samotní koaliční poslanci Mikulca nazývajú bývalý minister. Z tohto dôvodu vníma strana zvolanie mimoriadnej schôdze ako šancu pre koaličných poslancov vyjadriť svoj názor na Mikulca priamo pri hlasovaní v pléne. Dnes sa mala uskutočniť mimoriadna schôdza, na ktorej mal čeliť minister vnútra odvolávaniu. Parlament nebol dvakrát uznášaniaschopný, a tak podpredseda NR SR Gábor Grendel (OĽaNO) určil ako ďalší rokovací deň pondelok 26. júla. Schôdzu inicioval opozičný Smer – sociálna demokracia (Smer-SD).

Viac k témam: mimoriadna schôdza parlamentu, minister vnútra SR, odvolanie z funkcie, odvolávanie
Zdroj: Webnoviny.sk - Mikulec je predĺženou rukou Matoviča a ide mu o osobnú politickú pomstu, Hlas podporí jeho odvolanie © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 17 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner