25. júl 2021
Facebook
štvrtok, 21 december 2017 15:00

Trestný tribunál pre bývalú Juhosláviu zatvoria, vyšetrovanie vojnových zločinov trvalo 25 rokov

Written by 
Rate this item
(0 votes)

HAAG 21. decembra (WebNoviny.sk) - Medzinárodný trestný tribunál pre bývalú Juhosláviu (ICTY) po takmer štvrťstoročí vyšetrovania vojnových zločinov na Balkáne zatvára svoje brány. Žiadni vojnoví zločinci už na úteku nie sú, mnohých hlavných podozrivých odsúdili, avšak popieranie spáchaných zločinov a glorifikácia vojnových zločincov ostávajú v regióne stále bežnou záležitosťou. V Haagu sa vo štvrtok pri príležitosti míľnika, ktorým je zatvorenie ICTY, koná ceremónia. Tribunál zriadili na základe rezolúcie Bezpečnostnej rady OSN v roku 1993. Odporúčame:
Video: Nie som vojnový zločinec, vyhlásil Praljak na súde a vypil fľaštičku s jedom (aktualizované) Zaoberal sa prípadmi bývalého vodcu bosnianskych Srbov Radovana Karadžiča, bosnianskosrbského generála Ratka Mladiča, lídra chorvátskych Srbov Gorana Hadžiča a ďalších vojenských a politických vodcov krvavého konfliktu, ktorý viedol k rozpadu bývalej Juhoslávie v 90. rokoch. Tribunál oficiálne prestane existovať 31. decembra.

Viac k témam: Medzinárodný trestný tribunál pre bývalú Juhosláviu, vojnový zločin
Zdroj: Webnoviny.sk - Trestný tribunál pre bývalú Juhosláviu zatvoria, vyšetrovanie vojnových zločinov trvalo 25 rokov © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 139 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner