25. júl 2021
Facebook
piatok, 22 december 2017 10:00

Premiér Babiš pripustil, že jeho vláda zrejme nezíska dôveru a v hre sú aj predčasné voľby

Written by 
Rate this item
(0 votes)

PRAHA 22. decembra (WebNoviny.sk) - Menšinová vláda českého hnutia ANO zrejme nezíska dôveru parlamentu. Premiér Andrej Babiš to povedal v hlavnej spravodajskej relácii Českej televízie po tom, ako dokončil väčšinu stretnutí, na ktorých hľadal podporu alebo toleranciu kabinetu. Odporúčame:
Babiš dostal od Zemana prvú šancu, má mesiac na získanie podpory pre menšinovú vládu Všetky strany to ale odmietli, možnú podporu pripúšťa len KSČM. Pokiaľ by Babiš neuspel so svojím kabinetom ani na druhý pokus, chce sa usilovať o predčasné voľby. "Rokovania boli konštruktívne. Rokovanie s Pirátmi bolo veľmi konkrétne, s KSČM, SPD, ODS i ČSSD tiež. Rokovanie s KDU-ČSL a STAN bolo nie úplne v dobrej atmosfére, hlavným problémom spolupráce je moje osoba," povedal Babiš. Pripustil preto, že prvý pokus o získanie dôvery nedopadne pozitívne. "Potom bude kľúčový druhý pokus, pokiaľ ho vôbec dostaneme. A pokiaľ by to nedopadlo (dobre), tak už potom asi nebudeme otravovať ľudí a budeme sa usilovať o predčasné voľby," dodal český premiér.

Viac k témam: Andrej Babiš, Česká republika, hnutie ANO
Zdroj: Webnoviny.sk - Premiér Babiš pripustil, že jeho vláda zrejme nezíska dôveru a v hre sú aj predčasné voľby © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 123 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner