16. september 2021
Facebook
piatok, 26 január 2018 17:00

Najvyšší súd vo Venezuele pomohol Madurovi v prezidentských voľbách, vylúčil opozičné zoskupenie

Written by 
Rate this item
(0 votes)

CARACAS 26. januára (WebNoviny.sk) - Venezuelský najvyšší súd vylúčil z prezidentských volieb najvýznamnejšie opozičné zoskupenie. De facto tak vydláždil cestu k znovuzvoleniu súčasného socialistického prezidenta Nicolása Madura. Najvyšší súd v piatok rozhodol, že volebná komisia musí vylúčiť koalíciu Okrúhly stôl demokratickej jednoty (MUD), ktorá zoskupuje hlavné opozičné strany. Zároveň povolil novú registráciu strán až o šesť mesiacov, teda až po termíne volieb. Venezuelské provládne ústavodarné zhromaždenie tento týždeň rozhodlo, že prezidentské voľby sa budú v krajine konať najneskôr do 30. apríla. Uskutočnia sa v čase, keď sa vláda snaží o upevnenie moci podkopanej zhoršujúcou sa ekonomickou krízou. Na základe venezuelskej ústavy sa nové šesťročné funkčné obdobie prezidenta musí začať v januári 2019. Odporúčame:
Venezuela sa chystá na prezidentské voľby, Maduro sa uchádza o znovuzvolenie Hoci sa voľby môžu konať kedykoľvek pred týmto termínom, zvyčajne ich v posledných rokoch organizovali ku koncu roka, aby sa nepredlžovalo prechodné obdobie. Vynorili sa teda špekulácie, že hlasovanie sa uskutoční v prvej polovici roka preto, aby vláda mohla ťažiť zo súčasnej nejednotnosti opozície. Prezident Maduro už oznámil, že sa bude uchádzať o znovuzvolenie.

Viac k témam: Nicolás Maduro, prezidentské voľby, Venezuela
Zdroj: Webnoviny.sk - Najvyšší súd vo Venezuele pomohol Madurovi v prezidentských voľbách, vylúčil opozičné zoskupenie © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 144 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner