16. september 2021
Facebook
piatok, 26 január 2018 18:00

Fíni podporili petíciu za zrušenie letného času, krajina bude zmenu lobovať v Európskej únii

Written by 
Rate this item
(0 votes)

KODAŇ 26. januára (WebNoviny.sk) - Fínsko oznámilo, že bude v rámci Európskej únie lobovať za zrušenie letného času. Stane sa tak po tom, ako viac než 70-tisíc Fínov minulý rok podporilo takýto krok podpísaním petície. Fínska ministerka pre dopravu a komunikácie Anne Bernerová v piatok uviedla, že cieľom vlády bude "zrušiť (letný čas) jednotným spôsobom v rámci EÚ". Odporúčame:
Zníženie počtu europoslancov po brexite bude podľa Korčoka trvať dlho, problémom budú aj voľby Žiadny členský štát totiž nemôže nezávisle od druhých upustiť od posúvania ručičiek hodín počas letných mesiacov o hodinu vpred s cieľom získať viac svetla počas dňa. Všetky členské štáty musia túto zmenu uskutočniť spoločne. Fínsky parlamentný výbor argumentuje tým, že posúvanie času spôsobuje krátkodobé poruchy spánku, znižuje výkonnosť v práci a môže viesť aj k vážnym zdravotným problémom.

Viac k témam: Európska únia, Fínsko, letný čas
Zdroj: Webnoviny.sk - Fíni podporili petíciu za zrušenie letného času, krajina bude zmenu lobovať v Európskej únii © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 122 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner