16. september 2021
Facebook
piatok, 26 január 2018 19:00

V spore s Európskou úniou neustúpime, tvrdí líder poľskej vládnej strany Kaczynski

Written by 
Rate this item
(0 votes)

VARŠAVA 26. januára (WebNoviny.sk) - Líder poľskej vládnej strany Právo a Spravodlivosť (PiS) Jaroslaw Kaczynski vyhlásil, že jeho krajina neustúpi v spore s Európskou úniou, ktorý sa týka reformy súdneho systému v Poľsku. Európska komisia v decembri odsúdila nové poľské zákony, ktoré dávajú vládnej strane väčšie právomoci nad justíciou, a sú tak podľa nej v rozpore so základnými európskymi hodnotami. Poľsku v tejto súvislosti hrozia dokonca sankcie vrátane straty hlasovacích práv v rámci únie. Odporúčame:
Poľský prezident Duda ďakuje Trumpovi za boj proti falošným správam, vyvolal zmiešané reakcie Kaczynski však v piatok povedal, že Poľsko neustúpi. V rozhovore pre denník Gazeta Polska uviedol, že "program hlbokých zmien v našej krajine sa nezastaví, práve naopak". Dodal, že so "silami" v Európskej únii, ktoré podľa neho Poľsko celé roky vykorisťovali, nie je možné vychádzať.

Viac k témam: Európska únia, Jaroslaw Kaczyňski, Poľsko
Zdroj: Webnoviny.sk - V spore s Európskou úniou neustúpime, tvrdí líder poľskej vládnej strany Kaczynski © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 171 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner