16. september 2021
Facebook
sobota, 27 január 2018 11:00

Nepriaznivé počasie komplikuje záchranu horolezcov na hore Nanga Parbat

Written by 
Rate this item
(0 votes)

ISLAMABAD 27. januára (WebNoviny.sk) - Záchranu poľského horolezca a jeho francúzskej kolegyne, ktorí uviazli na pakistanskej hore Nanga Parbat, komplikuje nepriaznivé počasie. Odporúčame:
Francúzka a Poliak sú uväznení na hore Nanga Parbat, zasekli sa v nadmorskej výške viac ako 7 000 metrov Podľa predstaviteľa pakistanského Alpského spolku Karrara Haidriho sa za Tomaszom Mackiewiczom a Elisabeth Revol plánujú vydať štyria poľskí záchranári, no podmienky pre ich akciu sú zatiaľ zlé. Dvojica na Nanga Parbat, ktorá je so svojou výškou 8 126 metrov deviatym najvyšším vrcholom sveta, zostala zaseknutá v nadmorskej výške viac ako 7 000 metrov a podľa Haidriho tam teplota dosahuje mínus 60 stupňov Celzia. Záchranári by sa za uväznenými horolezcami chceli dostať ešte v priebehu soboty. Ak im to počasie umožní, k základnému táboru na Nanga Parbat sa dostanú letecky a odtiaľ sa vyšplhajú za dvojicou. Mackiewicz je údajne v kritickom stave, trpí snežnou slepotou a výškovou chorobou.

Viac k témam: Francúzsko, Himaláje, horolezci, Pakistan, Poľsko
Zdroj: Webnoviny.sk - Nepriaznivé počasie komplikuje záchranu horolezcov na hore Nanga Parbat © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 159 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner