16. september 2021
Facebook
sobota, 27 január 2018 16:00

Zomrela jedna z najstarších goríl na svete, trpela artritídou a ďalšími ochoreniami

Written by 
Rate this item
(0 votes)

SAN DIEGO 27. januára (WebNoviny.sk) - V safari parku v kalifornskom San Diegu zomrela jedna z najstarších goríl na svete. Zástupcovia parku informovali, že 60-ročná samica gorily nížinnej západnej (Gorilla gorilla gorilla) menom Vila zomrela vo štvrtok v blízkosti svojho rodinného spoločenstva. Odporúčame:
Z Parížskej zoo utiekli štyri paviány, návštevníkov museli evakuovať Vila sa narodila v africkom Kongu v roku 1957 a do San Diega sa dostala v roku 1959. Najprv žila v zoologickej záhrade, odkiaľ ju do safari parku presťahovali v roku 1975. Ako informovali zástupcovia parku, Vila bola hlavou spoločenstva piatich generácií goríl a počas svojho života bola tiež náhradnou matkou niekoľkým gorilám nížinným západným. Vila trpela artritídou a ďalšími ochoreniami súvisiacimi s jej vekom, pre ktoré bola pod veterinárnym dohľadom. Gorily sa dožívajú zvyčajne 35 až 40 rokov a sú kriticky ohrozené. Hrozbu pre ne predstavujú napríklad choroby, lov, vojny či strata ich prirodzeného prostredia.

Viac k témam: California, najstaršia gorila sveta, San Diego, úmrtie
Zdroj: Webnoviny.sk - Zomrela jedna z najstarších goríl na svete, trpela artritídou a ďalšími ochoreniami © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 144 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner