25. júl 2021
Facebook
piatok, 11 máj 2018 19:00

Súd oslobodil ekológov bojkotujúcich ťažbu v Bielovežskom pralese, rozsudok je ranou pre vládu

Written by 
Rate this item
(0 votes)

VARŠAVA 11. mája (WebNoviny.sk) - Poľský súd v piatok v plnom rozsahu oslobodil ochrancov životného prostredia, ktorí sa v júni minulého roka snažili blokovať výrub v Bielovežskom pralese. Niektorí z nich sa na protest proti ťažbe v tomto najstaršom a najväčšom pralese v Európe, ktorý je od roku 1979 súčasťou svetového dedičstva UNESCO, pripútali k ťažobným strojom. Lesníci v spolupráci s políciou svoje stroje poľahky oslobodili a ekológov následne zažalovali. Podľa rozhodnutia súdu sa však aktivisti ničoho zlého nedopustili, naopak, konali vo verejnom záujme. Odporúčame:
Postkomunistické krajiny stále potrebujú podporu EÚ, tvrdí Morawiecki po stretnutí s Pellegrinim Rozsudok je ranou pre poľskú vládu, ktorá naďalej trvá na tom, že masívna ťažba v Bielovežskom pralese bola potrebná, pričom argumentuje podobne ako ťažiari na Slovensku bojom proti lykožrútovi. Súdny dvor EÚ (ECJ) v apríli rozhodol, že ťažbou v Bielovežskom pralese Poľsko porušilo svoj záväzok chrániť prírodné oblasti mimoriadneho významu. Varšava na rozhodnutie ECJ reagovala s tým, že ho bude rešpektovať.

Viac k témam: Bielovežský prales, ECJ Európsky súdny dvor, ekológia, lykožrút, Poľsko, UNESCO
Zdroj: Webnoviny.sk - Súd oslobodil ekológov bojkotujúcich ťažbu v Bielovežskom pralese, rozsudok je ranou pre vládu © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 161 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner