25. júl 2021
Facebook
piatok, 05 júl 2019 16:00

Na gréckom ostrove Eubója evakuovali ďalšie obce, s lesným požiarom bojujú desiatky hasičov

Written by 
Rate this item
(0 votes)

5.7.2019 (Webnoviny.sk) - Na gréckom ostrove Eubója vypukli dva nové lesné požiare, ktoré si cez noc vyžiadali evakuáciu ďalších štyroch obcí. Miestni hasiči v piatok informovali, že oba požiare vypukli súbežne vo štvrtok krátko pred polnocou.

Hasenie komplikuje aj náročný terén

Už niekoľko hodín predtým veľký požiar viedol k mobilizácii viac ako sto hasičov a evakuácii jednej dediny. Požiarnikom sa podarilo obmedziť jeho šírenie, no oheň naďalej horí. Hasenie im komplikuje náročný terén a vysoké teploty. V súvislosti s týmto požiarom úrady zatkli 64-ročného muža, ktorý je podozrivý z toho, že ho začal, keď spaľoval suchú burinu pri svojom dome. Muž by sa mal v piatok postaviť pred prokurátora.

Lesné požiare v Grécku sú časté

S trojicou požiarov bojuje dovedna 255 hasičov, štyri hasičské lietadlá, tri helikoptéry a tiež 100 vozidiel a stroje na zemné práce. Lesné požiare sú počas teplých a suchých letných mesiacov v Grécku časté. Vlani si požiar v oblasti Mati vyžiadal 101 mŕtvych. Množstvo ľudí sa utopilo, keď chceli pred dymom a plameňmi uniknúť po mori.

Viac k témam: lesný požiar, ostrov Eubója
Zdroj: Webnoviny.sk - Na gréckom ostrove Eubója evakuovali ďalšie obce, s lesným požiarom bojujú desiatky hasičov © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 83 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner