16. september 2021
Facebook
nedeľa, 07 júl 2019 20:00

Aktualizované: Gréci si volili nový parlament, exit polly pripisujú víťazstvo konzervatívcom

Written by 
Rate this item
(0 votes)

7.7.2019 (Webnoviny.sk) -

  • aktualizované 7. júla 19:09
V Grécku sa v nedeľu konali parlamentné voľby, prvé od ukončenia medzinárodnej finančnej pomoci. Ľudia hlasovali tri mesiace skôr, ako bolo pôvodne v pláne. Dôvodom bola drvivá porážka ľavicového premiéra Aléxisa Tsíprasa v nedávnych májových eurovoľbách aj júnových komunálnych voľbách.

Ďalšia tvrdá porážka Tsíprasa

Exit polly "hovoria" o víťazstve konzervatívnej opozičnej strany Nová demokracia (ND) pod vedením Kyriákosa Mitsotákisa. Podľa ich údajov získa ND v 300-člennom parlamente dostatok kresiel na to, aby sformovala vládu bez potreby vstupu do koalície s inou stranou. Ak sa tieto prognózy potvrdia, bude to znamenať tvrdú porážku pre ľavicového premiéra Aléxisa Tsíprasa a jeho stranu Syriza.

Mitsotákis sľubuje aj zníženie daní

Syn bývalého premiéra a brat bývalej ministerky zahraničia Mitsotákis sľubuje podporu podnikateľského prostredia, prilákanie zahraničných investícií, zmodernizovanie byrokratického aparátu a zníženie daní. Nedeľné voľby prichádzajú v čase, keď sa krajina postupne spamätáva z drvivej finančnej krízy, ktorú sprevádzal prudký nárast nezamestnanosti a chudoby. Grécko bolo až do minulého leta závislé od programov medzinárodnej finančnej pomoci a muselo zaviesť radikálne reformy, ktoré zahŕňali obmedzovanie výdavkov či zvyšovanie daní, aby získalo záchranné pôžičky.

Viac k témam: parlamentné voľby v Grécku
Zdroj: Webnoviny.sk - Aktualizované: Gréci si volili nový parlament, exit polly pripisujú víťazstvo konzervatívcom © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 104 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner