16. september 2021
Facebook
streda, 17 júl 2019 17:00

Príbuzní a priatelia obetí si pripomenuli piate výročie zostrelenia Boeingu 777 nad Ukrajinou

Written by 
Rate this item
(0 votes)

17.7.2019 (Webnoviny.sk) - Päť rokov po zostrelení letu MH17 malajzijských aerolínií nad východnou Ukrajinou sa v stredu pri pamätníku v Holandsku zišli príbuzní a priatelia obetí.

Prečítajú mená všetkých pasažierov

Členovia rodín začali prichádzať už hodiny pred začiatkom pamätnej ceremónie. Mnohí sa držali za ruky zvierajúc kytice slnečníc. Počas ceremónie prečítajú mená všetkých 298 pasažierov a členov posádky, ktorí prišli o život. Pamätník pri amsterdamskom letisku Schiphol obklopujú stromy, ktoré zasadili na pamiatku obetí, pre každého zosnulého jeden. S prejavmi vystúpili aj holandský premiér Mark Rutte a predseda nadácie príbuzných obetí.

Boeing 777 zostrelili nad východnou Ukrajinou

Boeing 777 leteckej spoločnosti Malaysian Airlines smeroval z holandského Amsterdamu do malajzijskej metropoly Kuala Lumpur, keď ho 17. júla 2014 zostrelili nad východnou Ukrajinou. Vyšetrovací tím minulý rok vyjadril presvedčenie, že ho zostrelila raketa systému Buk. Podľa vyšetrovateľov to bola konkrétne raketa 53. brigády protivzdušnej obrany z ruského Kursku. Minulý mesiac vyšetrovatelia obvinili z vraždy 298 cestujúcich a členov posádky štyroch mužov, medzi nimi popredného vodcu ukrajinských separatistov. Medzi obeťami bolo takmer 200 Holanďanov, ďalšie obete pochádzali z Malajzie, Austrálie, Kanady, Veľkej Británie a Belgicka.

Viac k témam: Boeing 777 na Ukrajine, MH17
Zdroj: Webnoviny.sk - Príbuzní a priatelia obetí si pripomenuli piate výročie zostrelenia Boeingu 777 nad Ukrajinou © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 92 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner