16. september 2021
Facebook
nedeľa, 25 júl 2021 22:00

Francúzsky prezident Macron vyzval na jednotu a masové očkovanie v boji proti koronavírusu

Written by 
Rate this item
(0 votes)

25.7.2021 (Webnoviny.sk) - Francúzsky prezident Emmanuel Macron vyzval na národnú jednotu a masové očkovanie v boji proti koronavírusu. Tiež skritizoval ľudí, ktorí podnecujú antivakcinačný sentiment a protesty. V sobotu vo Francúzsku protestovalo zhruba 160-tisíc ľudí, ktorí nesúhlasia s predkladaním takzvaného covid pasu v reštauráciách a povinným očkovaním zdravotníckych pracovníkov. Mnoho demonštrantov skandovalo slovo sloboda a hlásalo, že im vláda nemá hovoriť, čo majú robiť.

Protesty organizujú aj extrémisti

„Čoho je hodná vaša sloboda, ak mi poviete ‘Nechcem sa očkovať,’ ale zajtra nakazíte vášho otca, vašu matku alebo mňa?,“ vyhlásil Macron v sobotu počas návštevy nemocnice vo Francúzskej Polynézii. Demonštranti sa podľa neho môžu „pokojne a s úctou vyjadrovať“, demonštrácie sa však vírusu nezbavia. „Chcem vyzvať na jednotu,“ povedal a následne skritizoval ľudí, „ktorí sa zaoberajú iracionálnou, niekedy cynickou a manipulatívnou mobilizáciou“ proti očkovaniu. Medzi organizátormi protestov sú aj krajne pravicoví politici a extrémistickí členovia francúzskeho hnutia žltých viest, ktorí sa hnevajú na Macronovu vládu.

Povinné očkovanie zdravotníkov

Vo Francúzsku v dôsledku nákazy koronavírusom zomrelo viac ako 111-tisíc ľudí. Úrady evidujú zhruba 20-tisíc nových infekcií denne, pričom začiatkom mesiaca ich bolo len niekoľko tisíc. V krajine sa začínajú znovu objavovať obavy zo zvýšeného počtu hospitalizácií. Zákonodarcovia vo francúzskom Senáte v noci schválili návrh zákona, ktorý vyžaduje od ľudí pri vstupe do reštaurácií a ďalších priestorov spomenuté covid pasy a tiež prikazuje povinné očkovanie zdravotníkov. Vo verzii, ktorú schválila dolná komora parlamentu, však urobili toľko zmien, že sa na návrh zákona musí pozrieť spoločný výbor, aby sa pokúsil nájsť kompromisnú verziu.

Viac k témam: COVID pas, COVID-19, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk - Francúzsky prezident Macron vyzval na jednotu a masové očkovanie v boji proti koronavírusu © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 19 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner