17. august 2018
Facebook

BRATISLAVA 17. augusta (WebNoviny.sk) - Skutočnosti, že bývalý policajný prezident Tibor Gašpar je novým poradcom ministerky vnútra Denisy Sakovej a rezort odmieta zverejniť jeho plat sú hneď dva vlastné góly, ktoré si Denisa Saková strelila.

Klasická stratégia Smeru

Uvádza sa to v stanovisku tieňového ministra vnútra za hnutie OĽaNO Gábora Grendela. Podľa opozičného poslanca ide v tomto prípade o klasickú stratégiu Smeru, ktorý sa o ľudí kategórie “náš človek” vždy príkladne postará. Odporúčame:
V prípade únosu Vietnamca je podľa ministerky Sakovej potrebné počkať na závery vyšetrovania "A zase to zacvakajú daňoví poplatníci," zdôraznil Grendel. Poradcovia ministra sú podľa neho platení z verejných zdrojov. "Ľudia majú právo vedieť, na akú sumu si pani ministerka cení rady bývalého funkcionára, ktorý musel po verejnom tlaku odísť z čela Policajného zboru," dodal Grendel.

Odstúpil z funkcie prezidenta polície

Ako informoval vo štvrtok Denník N, bývalý policajný prezident Tibor Gašpar od začiatku augusta pôsobí ako poradca ministerky vnútra Denisy Sakovej pre oblasť legislatívy a v oblasti sociálne vylúčených komunít. Podľa rezortu vnútra však nie je zamestnaný na plný úväzok. Odporúčame:
Štrnásť osôb zbavia mlčanlivosti v kauze únosu Vietnamca, Saková sa stretne s veľvyslancom Nemecka Gašpar odstúpil z funkcie Prezidenta Policajného zboru k 31. máju po dohode so zastupujúcim ministrom vnútra a predsedom vlády Petrom Pellegrinim. Ako dôvod Gašparovho odchodu vtedy Pellegrini uviedol napätú situáciu po vražde novinára Jána Kuciaka, Gašparovu prácu však chválil.

Viac k témam: Denisa Saková, Gábor Grendel, OĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti, Tibor Gašpar
Zdroj: Webnoviny.sk - Ministerka Saková si strelila dva vlastné góly, podľa Grendela sa o Gašpara príkladne postarali © SITA Všetky práva vyhradené.

WASHINGTON 17. augusta (WebNoviny.sk) - USA pohrozili uvalením ďalších ekonomických sankcií voči Turecku, ak krajina neprepustí väzneného amerického pastora Andrewa Brunsona, ktorého zadržiavajú takmer dva roky pre údajné spojenie so zakázanými politickými organizáciami. Tureckú líru, ktorá sa mierne zotavila, ohrozujú nové vyjadrenia amerického prezidenta Donalda Trumpa na Twitteri. Trump v piatok uviedol, že Turecko "mnohé roky využívalo USA" a "Nezaplatíme nič za prepustenie nevinného človeka, ale obmedzujeme výdavky na Turecko!" Informuje o tom britský portál bbc.com. Odporúčame:
Pokles líry výrazne zvýšil záujem o pobyty v Turecku, vzrástla aj dĺžka návštevy krajiny Minulý týždeň USA zdvojnásobili clá na dovoz kovov z Turecka, ale krajina vyhlásila, že nepodľahne hrozbám. Turecký súd odmietol prepustiť pastora Brunsona a Ankara zvýšila clá na dovoz amerických áut, alkoholických nápojov a tabakových listov. Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan vyzval obyvateľov krajiny, aby podporili svoju národnú menu tým, že nebudú obchodovať v dolároch a eurách. Objavujú sa však známky toho, že oslabenie tureckých peňažných trhov sa už šíri a poškodilo juhoafrický rand, ruský rubeľ, indickú rupiu aj indonézsku rupiu.  

Viac k témam: Andrew Craig Brunson, clo, dolár, Donald Trump, euro, Recep Tayyip Erdogan, sankcie, turecká líra
Zdroj: Webnoviny.sk - Donald Trump pohrozil Turecku ďalšími ekonomickými sankciami pre väznenie amerického pastora © SITA Všetky práva vyhradené.

BRATISLAVA 17. augusta (WebNoviny.sk) - Ministerstvo financií neplánuje rozširovať kompetencie zložkám finančnej správy. Jednotlivé zložky získali kompetencie týkajúce sa ich oprávnení pri vzniku finančnej správy a nemenili sa. Finančná správa tak reaguje na štvrtkovú tlačovú konferenciu strany SPOLU - občianska demokracia, ktorá vyslovila zásadný nesúhlas s novelou zákona o finančnej správe.

Zákon právomoci zjednotil

Prezident finančnej správy by po novom podľa predsedu strany Miroslava Beblavého získal moc odvolať každého riadiaceho pracovníka aj bez uvedenia dôvodu. Na žiadne riadiace miesto navyše zákon nebude vyžadovať výberové konanie, ako je to v súčasnosti v dvoch tretinách finančnej správy. Minister financií a ním menovaný prezident finančnej správy tak budú môcť podľa Beblavého ovládať bez kontroly finančnú správu až na úroveň oddelenia na miestnom daňovom úrade a nimi ovládaní úradníci budú mať bez kontroly kompetencie presahujúce Policajný zbor. Odporúčame:
Finančná správa môže mať silnejšie právomoci ako polícia, varuje strana SPOLU pred novelou zákona Informácie, ktoré zverejnil poslanec Beblavý, však podľa finančnej správy nezodpovedajú skutočnosti a sú zavádzajúce. Novela zákona podľa jej vyjadrení nemení a nerozširuje kompetencie príslušníkom finančnej správy. “Zákon o finančnej správe prevzal doterajšie kompetenčné právomoci všetkých zložiek finančnej správy a zjednotil ich do jedného zákona, pričom v súčasnosti fungujú podľa troch kompetenčných zákonov. Medializované informácie považujeme za pokus o zmarenie snahy vytvoriť z finančnej správy jednotnú inštitúciu s rovnakými podmienkami pre všetkých jej príslušníkov,” uviedla finančná správa v tlačovej správe.

Na prehliadku musia byť splnené podmienky

Beblavý taktiež na štvrtkovej konferencii vyslovil znepokojenie nad tým, že novelou zákona by mohol čoskoro každý živnostník alebo majiteľ jednoosobovej s.r.o. čeliť domovej prehliadke vykonanej úradníkmi aj bez povolenia súdu. Ako povedal Beblavý, podľa návrhu na vstup do bytu či rodinného domu bude finančnej správe stačiť splnenie jednej podmienky, a to takej, že byt alebo dom sú oficiálne používané na podnikanie alebo na inú hospodársku činnosť. Odporúčame:
Protischránkový zákon nie je podľa ministra Gála ohrozený, Beblavý si to nemyslí a uviedol dôvody Podľa finančnej správy sú aj tu presne vymedzené podmienky vstupu príslušníkov finančnej správy do obydlia. Príslušníci finančnej správy sú podľa návrhu oprávnení vykonať prehliadku obydlia, len ak sú súčasne splnené podmienky. A to, že ide o obydlie, ktoré sa používa aj na podnikanie alebo vykonávanie inej hospodárskej činnosti, ďalej môžu tak urobiť len pri vykonávaní colného dohľadu, pri správe daní alebo pri kontrole dodržiavania daňových predpisov alebo iných osobitných predpisov, podľa ktorých vykonávajú orgány finančnej správy svoje úlohy, a zároveň existuje dôvodné podozrenie, že sa v takomto obydlí nachádzajú osoby, tovar alebo veci podliehajúce colnému dohľadu, daňovému dozoru alebo dohľadu podľa osobitných predpisov, podľa ktorých vykonávajú orgány finančnej správy svoje úlohy.

Odhaľovanie trestných činov

Prehliadku obydlia, ktoré sa používa aj na podnikanie alebo vykonávanie inej hospodárskej činnosti, možno vykonať podľa finančnej správy aj pri odhaľovaní trestných činov spáchaných v súvislosti s porušením colných predpisov alebo daňových predpisov v oblasti dane z pridanej hodnoty a spotrebných daní a pri pátraní po osobách, ktoré porušili colné predpisy alebo daňové predpisy. V takom prípade však môže prehliadku vykonať podľa finančnej správy len ozbrojený príslušník finančnej správy služobne zaradený na Kriminálnom úrade finančnej správy. Odporúčame:
Colníci odhalili organizovanú skupinu, ktorá spôsobila únik na DPH v niekoľkých miliónoch eur Navyše už v súčasnosti podľa finančnej správy Daňový poriadok oprávňuje zamestnanca - správcu dane - v čase primeranom predmetu zisťovania, najmä v čase prevádzky, na neobmedzený prístup na pozemky, do každej prevádzkovej budovy, miestnosti alebo miesta vrátane dopravných prostriedkov a prepravných obalov, k účtovným písomnostiam, záznamom a informáciám, a to aj na technických nosičoch dát, a vykonať obhliadku veci v rozsahu nevyhnutne potrebnom na dosiahnutie účelu podľa tohto zákona. Toto právo má, aj ak ide o byt, ktorý daňový subjekt používa aj na podnikanie.

Viac k témam: Finančná správa SR, Ministerstvo financií SR, Miroslav Beblavý, SPOLU – občianska demokracia
Zdroj: Webnoviny.sk - Finančná správa nesúhlasí s tvrdeniami strany SPOLU o novele zákona z ministerstva financií © SITA Všetky práva vyhradené.

BRATISLAVA 17. augusta (WebNoviny.sk) - Americká ambasáda sa odvolala voči rozhodnutiu mestskej časti Bratislava - Staré Mesto, aby odstránila plot okolo jej budovy na Hviezdoslavovom námestí v hlavnom meste SR Bratislave. Pre agentúru SITA to uviedla hovorkyňa Starého Mesta Nora Gubková. Zároveň dodala, že rozhodnutie leží momentálne na stole Okresného úradu Bratislava a ten sa ním bude ďalej zaoberať.

Nepreukázali vlastnícky vzťah k pozemku

Starosta Starého Mesta Radoslav Števčík ešte začiatkom júla podpísal rozhodnutie, ktorým mestská časť Bratislava - Staré Mesto ako príslušný stavebný úrad nariaďuje odstrániť plot okolo budovy americkej ambasády na Hviezdoslavovom námestí. Odporúčame:
Diplomati USA plánujú cestu po Slovensku, ukončia ju na oslavách výročia SNP Dôvodom na odstránenie oplotenia bolo podľa neho to, že stavebník dovtedy nepreukázal vlastnícky vzťah ani iný vzťah k pozemku, na ktorom sa nachádza toto oplotenie. Podľa Radoslava Števčíka je nutné dodať, že stavebné práce na plote robili v rozpore so stavebným povolením, ktoré bolo vydané ešte v roku 2005. “Vtedy plot nebol súčasťou stavby, respektíve nebol súčasťou stavebného povolenia, ktoré platilo na pevné zábrany proti vstupu áut. Preto povolenie nemožno vnímať ako právoplatné pre oplotenie, ktoré vzniklo dodatočne a neskôr,“ vysvetlil ešte v júli novinárom na brífingu Števčík.

Odkazujú na Viedenský dohovor

Americká ambasáda vo svojom stanovisku pre agentúru SITA, ktoré poskytol hovorca ambasády Griffin Rozell, vtedy uviedla, že plot neplánuje odstrániť. Veľvyslanectvo ešte v roku 2002 podpísalo bezpečnostné dohody s mestom Bratislava a s mestskou časťou Staré Mesto. Tieto dohody umožnili veľvyslanectvu bezpečnostný plot na námestí urobiť, uvádzala ďalej v stanovisku ambasáda. "Viedenský dohovor vyžaduje, aby hostiteľské krajiny zabezpečili bezpečnosť diplomatických misií. Americké právo ako aj ministerstvo zahraničných vecí vyžadujú, aby sme mali bezpečnostný plot, aby sme zabezpečili bezpečnosť každého, kto pracuje alebo navštevuje veľvyslanectvo," písalo sa v stanovisku. Odporúčame:
Jeruzalem má byť podľa Danka hlavným mestom Izraela, na sťahovanie ambasády však „nemá percentá“ Podľa neho veľvyslanectvo v dobrej viere rokovalo s Hlavným mestom SR Bratislava o prenájme bezpečnostného obvodu a je pripravené zaplatiť nový ročný nájomný poplatok približne 480-tisíc eur. "Je nešťastné, že bezpečnosť našich amerických a slovenských zamestnancov ako aj obyvateľov Bratislavy a návštevníkov veľvyslanectva sa stali politickou otázkou," argumentovala ambasáda s tým, že nastal čas nájsť riešenie, ktoré jej umožní pokračovať v práci a zároveň plniť záväzky Slovenska podľa Viedenského dohovoru. Americké veľvyslanectvo plánuje vybudovať novú ambasádu pri novej budove Slovenského národného divadla.

Stotisíce eur ako nájom za pozemok

O tom, že plot má z námestia zmiznúť, rozhodli bratislavskí poslanci ešte v roku 2016. Zastupiteľstvo na júnovom zasadnutí rozhodlo, že ambasáda bude za pozemok pod plotom platiť ďalšie tri roky nájomné jedno euro za meter štvorcový za deň, čo pri výmere 1 318 metrov štvorcových predstavuje približne 481-tisíc eur ročne. Dodatok k zmluve o nájme mal vstúpiť do platnosti pod podmienkou, že ho ambasáda podpíše do šesťdesiatich dní od schválenia uznesenia. Ambasáda síce doručila Hlavnému mestu SR Bratislava podpísaný dodatok v uvedenej lehote, bolo to však po uplynutí doby nájmu, po 15. auguste 2016. Poslanci hovorili o možnosti uzatvoriť nájomnú zmluvu na dobu určitú na tri roky do 15. augusta 2019, zmluvu však nakoniec zastupiteľstvo neschválilo. Ambasáda USA mala mestské pozemky na Hviezdoslavovom námestí a Paulínyho ulici s rozlohou približne 1 300 metrov štvorcových prenajaté od roku 2005. Bezpečnostné opatrenia okolo budovy na Hviezdoslavovom námestí spravilo veľvyslanectvo v súvislosti s teroristickým útokmi v New Yorku z 11. septembra 2001.

Viac k témam: ambasáda USA, Bratislava
Zdroj: Webnoviny.sk - Ambasáda USA nechce odstrániť plot na Hviezdoslavovom námestí, voči rozhodnutiu mesta sa odvolala © SITA Všetky práva vyhradené.

BRATISLAVA 17. augusta (WebNoviny.sk) - Na sobotu 18. augusta chystá polícia celoslovenskú osobitnú kontrolu zameranú predovšetkým na dodržiavanie stanovených alebo obmedzených rýchlostí jazdy, dodržiavania zákazu telefonovať za jazdy a na kontrolu spôsobu jazdy vodičov. Ako ďalej agentúru SITA informovala hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Baloghová, pri poslednej podobnej kontrole začiatkom augusta policajti zistili 1 412 priestupkov. "V blokovom konaní vyriešili priestupky 1 333 vodičov, motocyklistov, cyklistov aj chodcov. Cyklisti porušili zákon v deviatich prípadoch a chodci až dvojnásobne, v 19 prípadoch. Policajti v niektorých prípadoch museli zadržať vodičské preukazy, osvedčenia o evidencii aj tabuľky s evidenčnými číslami. Okrem dopravných priestupkov odhalili aj štyri trestné činy aj s ich páchateľmi a tiež jednu osobu, po ktorej bolo vyhlásené pátranie," uviedla hovorkyňa.

Ťažko zranených pribudlo

Podľa policajných štatistík sa v júli tento rok stalo 1 261 dopravných nehôd, čo je o 19 menej ako v rovnakom období minulého roka. Odporúčame:
Video: Policajti mali v Bratislave akciu „Mládež“, posvietili si na alkohol u mladistvých "O život prišlo 19 osôb, čo je o sedem menej ako v rovnakom období vlaňajška a ťažko sa zranilo 103 osôb, čo je o 22 viac ako minulý rok v júli. Hlavnými príčinami nehôd bolo v 591 prípadoch porušenie povinností vodiča, okrem iného sem patrí aj používanie mobilu počas jazdy, v 161 prípadoch bola hlavnou príčinou nedovolená rýchlosť a nesprávna jazda cez križovatku v 75 prípadoch," povedala Baloghová. Nesprávne otáčanie a cúvanie sa podľa nej podpísalo pod 71 nehôd a nesprávny spôsob jazdy pod 62 nehôd.

Treba byť zodpovedný na cestách

Druhá polovica leta podľa polície nepriniesla pozitívne výsledky, keďže prvé dva augustové týždne (od 1. do 14. augusta) sa nezaobišli bez nehôd aj s tragickými následkami. "O život prišlo 16 osôb, vrátane chodcov, cyklistov, motocyklistov, vodičov či pasažierov vo vozidlách. Opäť apelujeme na všetkých účastníkov cestnej premávky, aby boli zodpovední pri pohybe na cestných komunikáciách, predvídali a nepreceňovali svoje schopnosti," dodala Baloghová

Viac k témam: cestná kontrola, cestná premávka, meranie rýchlosti, Polícia SR, telefonovanie
Zdroj: Webnoviny.sk - Polícia chystá celoslovenskú akciu, počas kontroly sa zameria aj na dodržiavanie rýchlosti © SITA Všetky práva vyhradené.

BRATISLAVA 17. augusta (WebNoviny.sk) - Ceny benzínov a motorovej nafty na slovenských čerpacích staniciach sa znova zvýšili. Tieto pohonné látky tak zdraželi už druhý týždeň po sebe. Ako informoval Štatistický úrad SR, ceny 95-oktánového benzínu sa minulý týždeň oproti predchádzajúcemu týždňu zvýšili o 1,07 %, 98-oktánového benzínu o 1 % a motorovej nafty o 0,08 %. Zvýšili sa aj ceny LPG, a to o 2,77 %. Ceny CNG zostali nezmenené. Motoristi tak mohli v 32. týždni tohto roka natankovať na čerpacích staniciach na Slovensku najpredávanejší 95-oktánový benzín v priemere za 1,415 eura za liter, 98-oktánový benzín stál 1,621 eura za liter. Motorovú naftu si mohli motoristi v priemere kúpiť za 1,261 eura za liter. LPG si mohli zadovážiť za 0,630 eura za liter. Priemerná cena CNG bola 1,150 eura za kilogram. Odporúčame:
Benzíny a nafta na Slovensku po troch týždňoch zdraželi Na konci roka 2017 stál 95-oktánový benzín v priemere 1,305 eura za liter. Cena 98-oktánového benzínu bola v priemere 1,513 eura za liter. Liter LPG ponúkali čerpacie stanice za priemernú cenu 0,587 eura. Cena motorovej nafty na konci roka 2017 bola na úrovni 1,177 eura za liter. CNG si mohli motoristi zaobstarať za zhruba 1,11 eura za kilogram.

Referenčné obdobie Benzín natural 95-oktánový* Benzín natural 98-oktánový* LPG* Motorová nafta CNG**
31. týždeň 2018 1,400 1,605 0,613 1,260 1,150
31. týždeň 2018 1,415 1,621 0,630 1,261 1,150
Zmena +0,015 +0,016 +0,017 +0,001 -
  Zdroj: ŠÚ SR *cena v eurách za liter **cena v eurách za kilogram

Viac k témam: cena benzínu, nafta, Slovensko
Zdroj: Webnoviny.sk - Slováci opäť zaplatili za benzín viac, na čerpacích staniciach zdražela aj nafta © SITA Všetky práva vyhradené.

TRENČIANSKE TEPLICE, 17. august  (WebNoviny.sk) - Považím otriaslo zemetrasenie, jeho epicentrum sa nachádzalo neďaleko Trenčianskych Teplíc, v hĺbke 2 kilometre pri vodnej nádrži Baračka. Informuje webová stránka imeteo.sk. Odporúčame:
Aljašku zasiahlo najsilnejšie zemetrasenie v histórii, podľa seizmológa je to veľmi významný jav Slováci v okolí Trenčianskeho kraja pocítili zemetrasenie nadránom o 3:25, otrasy zaznamenala aj Národná siet seizmických staníc, ktorá zmerala silu magnitúdou 2,9 Richterovej škály.

Viac k témam: Slovensko, Trenčianske Teplice, zemetrasenie
Zdroj: Webnoviny.sk - Pri Trenčianskych Tepliciach zaznamenali zemetrasenie, otrasy cítili aj ľudia v širšom okolí © SITA Všetky práva vyhradené.

WASHINGTON 17. augusta (WebNoviny.sk) - Americké ministerstvo obrany oznámilo, že vojenská prehliadka ku Dňu Veteránov vo Washingtone, ktorú nariadil prezident Donald Trump, sa nebude konať tento rok. Hovorca Pentagonu Rob Maning vo štvrtok uviedol, že sa armáda a Biely dom "dohodli na preskúmaní možností v roku 2019".

Predražená prehliadka

Oznámenie prišlo niekoľko hodín po tom, čo tlačová agentúra The Associated Press (AP) s odvolaním sa na amerických predstaviteľov informovala, že prehliadka by mala stáť okolo 92 miliónov dolárov (v prepočte 80,9 milióna eur). To je podľa predbežných odhadov trikrát viac ako pôvodne navrhoval Biely dom. Podľa zmienených predstaviteľov, ktorí s agentúrou komunikovali pod podmienkou anonymity, by zhruba 50 miliónov dolárov (43,9 milióna eur) Pentagon stáli výdaje na lietadlá, vybavenie, personál a ďalšiu podporu. Odporúčame:
Stovky denníkov sa spojili proti Trumpovi, odmietajú jeho nálepku fake news Zvyšok by boli výdaje pre ďalšie agentúry, väčšinou na bezpečnosť. Plány na prehliadku pritom ešte stále neschválil minister obrany Jim Mattis, uviedli zdroje AP. Samotný Mattis sa na margo odhadovaných výdajov vyjadril, že zatiaľ nič také nevidel a spochybnil medializované správy. Šéf amerického rezortu obrany sa počas svojej cesty do kolumbijskej Bogoty pred novinármi tiež vyjadril, že ktokoľvek, kto vyniesol na verejnosť takéto číslo, "pravdepodobne fajčil niečo, čo je legálne v mojom štáte, ale nie vo väčšine (ostatných)" odkazujúc pritom na marihuanu, ktorá je legálna v jeho domovskom štáte Washington.

Očakávali i účasť starých lietadiel

Prehliadka ku Dňu veteránov, ktorý pripadá na 11. novembra, by mala podľa predpokladov zahŕňať všetkých päť zložiek amerických ozbrojených síl - armádu, námorníctvo, vzdušné sily, námornú pechotu a pobrežnú stráž - ako aj jednotky v dobových uniformách predstavujúcich skoršie obdobia z histórie USA. Okrem toho sa tiež predpokladalo, že by mala zahŕňať prelety vojenských lietadiel a očakávala sa aj účasť starých lietadiel. Podľa marcového obežníka Pentagonu sa na nej mali zúčastniť aj armádne vozidlá okrem tankov, ktoré by mohli poškodiť cesty vo Washingtone.

Viac k témam: Donald Trump, Pentagon, prehliadka, vojenská prehliadka, zraz veteránov
Zdroj: Webnoviny.sk - Americký Pentagon odložil vojenskú prehliadku ku Dňu Veteránov, ktorú nariadil Donald Trump © SITA Všetky práva vyhradené.

BERLÍN 17. augusta (WebNoviny.sk) - Na severovýchode Nemecka zišiel autobus do priekopy pri diaľnici a prevrátil sa, informuje miestna polícia. Šesť ľudí pri nehode utrpelo vážne zranenia a ďalších 10 je zranených ľahko. Odporúčame:
Nehoda autobusu na diaľnici si vyžiadala desiatky životov Podľa agentúry dpa sa nehoda stala v piatok pri Dobbin-Linstow, neďaleko Rostocku, na diaľnici A19 smerujúcej do Berlína. Jej príčina zatiaľ nie je známa.

Viac k témam: diaľnica, dopravná nehoda, nehoda autobusu
Zdroj: Webnoviny.sk - Foto: Autobus neďaleko Rostova zišiel do priekopy, šesť ľudí utrpelo vážne zranenia © SITA Všetky práva vyhradené.

BRATISLAVA 17. augusta (WebNoviny.sk) - Na nechránenom železničnom priecestí v obci Kmeťovo v okrese Nové Zámky vo štvrtok večer o 20:00 osobný vlak zrazil cyklistu. Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa nitrianskej polície Božena Bruchterová, 27-ročný muž jazdiaci na bicykli vošiel do koľajiska, kde ho zrazil vlak. Odporúčame:
Foto: 86-ročný vodič zrazil na priechode v Michalovciach šesťročné dievča, po prevoze zomrelo "Napriek tomu, že rušňovodič použil rýchločinné brzdenie a výstražné zvukové znamenie, zrážke nedokázal zabrániť. Cyklista utrpel ťažké zranenia, ktorým na mieste podľahol," uviedla Bruchterová. Rušňovodič sa podrobil dychovej skúške na alkohol s negatívnym výsledkom. U nebohého muža vykonajú pitvu, pri ktorej z krvi zistia prípadné požitie alkoholu. Poverený policajt Oddelenia železničnej polície v Nových Zámkoch začal v danej veci trestné stíhanie pre prečin usmrtenia.

Viac k témam: cyklista, tragická dopravná nehoda, vlak
Zdroj: Webnoviny.sk - Cyklista vstúpil do koľajiska v obci Kmeťovo, rušňovodič použil rýchločinné brzdenie © SITA Všetky práva vyhradené.

Strana 1 z 1655

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner