22. máj 2018
Facebook
V pitnej vode v Kvetoslavove (okr. Dunajská Streda) sa nachádza metabolit pesticídu chloridazón v koncentrácii 1 ug/L. Potvrdili to vzorky, ktoré odobralo a otestovalo občianske združenie Za našu vodu. Pre tento metabolit nie je v slovenskej legislatíve upravený špecifický limit aj napriek tomu, že ho opakovane našli vo viacerých obciach na Žitnom ostrove. "Normy stanovené slovenskou legislatívou sú diametrálne odlišné od noriem v okolitých krajinách, obávame sa teda, že tu ide len o neporiadok v slovenskej legislatíve,” uviedla Annamarie Velič, predsedníčka združenia, ktoré považuje výskyt metabolitu pesticídu v pitnej vode za neprípustný stav poukazujúci na zlyhanie ochrany podzemnej vody na Žitnom ostrove.

Výzva hlavnému hygienikovi SR

Za našu vodu preto vyzvalo hlavného hygienika SR, aby inicioval proces prehodnotenia limitov stanovených právnymi predpismi tak, aby odrážali reálne riziká pre zdravie obyvateľov. „Pri aktuálnom systémovom nastavení totiž výsledky spôsobujú chaos a neistotu a neumožňujú prehľadne vyhodnotiť stav pitnej vody na Slovensku,“ zdôraznila Velič. Metabolit chloridazónu objavili v marci aj v pitnej vode v Šamoríne (okr. Dunajská Streda). Vzorky si dala na vlastné náklady otestovať miestna občianka, pričom o výsledkoch testov informovalo občianske združenie Moderný Šamorín pre všetkých. „Obzvlášť znepokojivý výsledok predstavuje hodnota metabolitu pesticídu chloridazón, ktorá dosahovala trojnásobne vyššie limity, ako je stanovené vo vyhláške,“ uviedlo vtedy združenie.

Kampaň TU vodu nepi!

Vyhláška ministerstva zdravotníctva uvádza pevne stanovené limity pre jednotlivé ukazovatele pitnej vody. Hladina metabolitov pesticídov by nemala prekročiť hranicu 0,10 µg/l. Podľa Úradu verejného zdravotníctva však metabolit pesticídu chloridazón patrí medzi takzvané nerelevantné metabolity, pre ktoré sa neuplatňuje limitná hodnota. Dodávatelia pitnej vody majú povinnosť testovať len tie pesticídy a ich metabolity, ktorých prítomnosť v pitnej vode možno v danej oblasti predpokladať, teda takzvané relevantné metabolity. Občianske združenie Za našu vodu odštartovalo nedávno kampaň TU vodu nepi!, ktorá má za cieľ upozorniť na neuspokojivý stav ochrany pitnej vody na Slovensku. V kampani, ku ktorej sa môže pridať každý, ochranári žiadajú dôsledné zabezpečovanie ochrany podzemnej a povrchovej vody ako zdroja pitnej vody, efektívnejšiu kontrolu pitnej vody ako aj úplné a včasné informácie o kvalite vody dostupné pre verejnosť. Iniciatíva zároveň ponúka analýzu pitnej vody v mieste bydliska. V Česku študovali vplyv pesticídu chloridazón a jeho metabolitov na potkany a myši. Výsledky preukázali, že nevykazuje mutagénne alebo genotoxické účinky.

Viac k témam: chloridazón, kampaň TU vodu nepi!, Kvetoslavov, Ministerstvo zdravotníctva SR, občianske združenie Za našu vodu, pitná voda, Úrad verejného zdravotníctva SR
Zdroj: Webnoviny.sk - V pitnej vode v Kvetoslavove našli metabolit pesticídu © SITA Všetky práva vyhradené.

BRATISLAVA 22. mája (WebNoviny.sk) - Západom Českej republiky otriaslo pred polnocou zemetrasenie. Podľa Európskeho stredomorského seizmologického centra malo magnitúdo 4,1 a jeho epicentrum sa nachádzalo päť kilometrov juhovýchodne od mesta Luby v okrese Cheb. Cítili ho nielen obyvatelia v zmienenom okrese, ale aj v nemeckom pohraničí či vzdialenejších mestách ako Chomutov či Nové Strašecí. V uplynulých dvoch týždňoch v oblasti zaznamenali viacero otrasov. Posledný silnejší sa tam objavil minulý týždeň, pričom podľa odborníkov mal magnitúdo 3,2. Pondelňajšie zemetrasenie bolo tento rok zatiaľ najsilnejšie, uvádza spravodajský portál iDNES.cz. V okrese Cheb sa vyskytuje takzvaný zemetrasný roj a zem sa tam bude otriasať aj ďalej.

Viac k témam: Česká republika, zemetrasenie
Zdroj: Webnoviny.sk - Západom Česka otriaslo zemetrasenie s magnitúdom 4,1, v okrese Cheb sa vyskytuje „zemetrasný roj“ © SITA Všetky práva vyhradené.

PARÍŽ 21. mája (WebNoviny.sk) - Vo francúzskom Marseille sa v pondelok odohral ozbrojený útok maskovaných páchateľov, ktorí spustili z kalašnikovov streľbu na skupinku mladých ľudí stojacich pred kultúrnym centrom. Odporúčame:
Útočníka z Texasu pred streľbou verejne odmietla spolužiačka, cielil na konkrétnych študentov Páchatelia na miesto útoku prišli v troch autách a vzápätí ušli, informuje internetová stránka denníku La Provence. Najmenej jednu osobu útočníci zranili, museli ju ihneď previezť do nemocnice. Niektoré informácie hovoria aj o následnej prestrelke medzi útočníkmi a políciou. Podľa predstaviteľa marseillskej polície Christopha Reynauda tento útok polícia neposudzuje ako terorizmus. Ďalšie informácie zatiaľ nie sú k dispozícii.

Viac k témam: krimi, Marseille, polícia, streľba, útok
Zdroj: Webnoviny.sk - V Marseille útočili kalašnikovmi ozbrojení páchatelia, spustili streľbu do mladých ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.

MADRID 21. mája (WebNoviny.sk) - Nový katalánsky prezident Quim Torra si praje mať vo svojej vláde aj politikov, ktorí sú momentálne vo väzení či v exile. Ako v pondelok oznámil, posty v budúcej katalánskej vláde ponúkol aj Jordimu Turullovi a Josepovi Rullovi, dvom katalánskym politikom, ktorých Madrid drží vo vyšetrovacej väzbe za to, že vyvíjali kroky smerujúce k samostatnosti tohto španielskeho regiónu.

Madrid zakročí

Torra by chcel mať vo vláde okrem nich aj Antoniho Comina a Lluisa Puiga, ktorí sa pred hnevom centrálnej španielskej vlády skrývajú v Belgicku a po návrate do Katalánska by čelili okamžitému zatknutiu. Odporúčame:
Katalánsko má nového lídra, medzi jeho požiadavkami je aj odtrhnutie regiónu od Španielska Španielsky premiér Mariano Rajoy však trvá na tom, že súčasťou katalánskej vlády nesmie byť "nikto, kto je trestne stíhaný", a opakuje, že ak sa Torra bude usilovať o samostatnosť, Madrid proti Kataláncom opäť ostro zakročí.

Legitímny prezident Katalánska

Torra, ktorého zvolili za nového katalánskeho prezidenta minulý týždeň, patrí k politikom, ktorí sa zasadzujú za oddelenie tohto regiónu od Španielska. Podporuje ho aj jeho predchodca Carles Puigdemont, ktorého Madrid zosadil z funkcie po októbrovom referende o nezávislosti Katalánska a ktorý momentálne žije v Nemecku a čaká na rozhodnutie nemeckého súdu o jeho vydaní či nevydaní do Španielska. Nový katalánsky prezident minulý týždeň oznámil, že plánuje založiť takzvanú "exilovú štátnu radu" Katalánska, na čele ktorej by mal stáť práve Puigdemont. Toho Torra aj po svojom zvolení nazval "legitímnym prezidentom Katalánska".

Viac k témam: Carles Puigdemont, Katalánsko, Mariano Rajoy, Quim Torra, Španielsko
Zdroj: Webnoviny.sk - Torra chce v katalánskej vláde aj väznených a exilových politikov, zo Španielska znejú hrozby © SITA Všetky práva vyhradené.

SANTA FE 21. mája (WebNoviny.sk) - Študentka strednej školy v meste Santa Fe v americkom štáte Texas len niekoľko dní pred útokom verejne odmietla podozrivého strelca.

Problémy trvali celé mesiace

Uviedla to jej matka Sadie Rodriguezová, podľa ktorej mala jej 16-ročná dcéra Shana Fisherová za sebou "štyri mesiace problémov s týmto chlapcom". Dimitrios Pagourtzis zastrelil v piatok v ich škole desať ľudí vrátane Shany a 13 ďalších zranil. Odporúčame:
Aktualizované: Streľba na strednej škole v Texase si vyžiadala niekoľko obetí, strelca zadržali (foto) "Opakovane do nej dobiedzal a ona mu opakovane hovorila nie," povedala Rodriguezová pre Los Angeles Times. Sedemnásťročný Pagourtzis bol podľa jej slov čoraz agresívnejší, až ho nakoniec jej dcéra odmietla pred celou triedou. "O týždeň neskôr spustil paľbu na každého, koho nemal rád," dodala.

Nemal odvahu na samovraždu

Šlo o najkrvavejšiu streľbu na americkej škole od februára, keď si útok študenta v Parklande na Floride vyžiadal 17 ľudských životov. Pagourtzis pálil zo zbrane, ktorú legálne vlastnil jeho otec. Pôvodne vraj zvažoval samovraždu, no nakoniec sa namiesto toho rozhodol strieľať do druhých. K zmene rozhodnutia dospel podľa vlastných slov po tom, ako si uvedomil, že nemá odvahu obrátiť zbraň proti sebe. Pagourtzis už medzičasom čelí obvineniam z viacnásobnej vraždy.

Viac k témam: krimi, polícia, škola, smrť, streľba na strednej škole, študenti, Texas, útok, vražda
Zdroj: Webnoviny.sk - Útočníka z Texasu pred streľbou verejne odmietla spolužiačka, cielil na konkrétnych študentov © SITA Všetky práva vyhradené.

WASHINGTON 21. mája (WebNoviny.sk) - Len krátko po tom, ako americký prezident Donald Trump oznámil, že odstupuje od jadrovej dohody s Iránom, prichádzajú Spojené štáty s náčrtom novej zmluvy, ktorá by mala tú pôvodnú podľa nich nahradiť.

12 bodov zmluvy

Prvé obrysy takejto dohody predstavil v pondelok vo Washingtone americký minister zahraničných vecí Mike Pompeo. Irán by sa mal podľa neho zaviazať okrem iného k tomu, že nebude za žiadnych okolností obohacovať urán a že umožní bezpodmienečný prístup medzinárodných inšpektorov "na všetky miesta po celej krajine". Odporúčame:
Izrael podnikol v Sýrii najväčší útok, zničil sklady zbraní aj centrá iránskej rozviedky Medzi 12 navrhovanými bodmi budúcej zmluvy, ktoré Pompeo označil za "základné požiadavky" zo strany Spojených štátov, je ešte okrem iného prepustenie všetkých amerických občanov zadržiavaných v Iráne, stiahnutie iránskych síl zo Sýrie a tiež to, že sa Irán prestane vyhrážať zničením Izraela.

Ponúkajú finančnú podporu

Na výmenu Spojené štáty podľa Pompea ponúkajú Iránu okrem iného úplné zrušenie sankcií, obnovenie diplomatických aj hospodárskych vzťahov s touto krajinou a tiež zabezpečenie prístupu k najmodernejším technológiám. Ak bude Irán súhlasiť s novou jadrovou zmluvou a bude ju dodržiavať, Američania môžu podľa Pompea dokonca finančne podporiť modernizáciu iránskeho hospodárstva a pomôcť pri jeho návrate na medzinárodné trhy.

Viac k témam: Donald Trump, Irán, Izrael, jadrová dohoda, Mike Pompeo, Sýria, USA
Zdroj: Webnoviny.sk - USA prichádzajú s návrhom novej dohody s Iránom, možné zrušenie sankcií má však svoje podmienky © SITA Všetky práva vyhradené.

  • aktualizované 21. mája 18:00
BRATISLAVA 21. mája (WebNoviny.sk) - Prípad matky z Ekvádoru a jej deväťročnej dcéry sa stáva medzinárodným škandálom. Vyhlásila to na pondelkovej tlačovej besede poslankyňa Národnej rady SR a členka parlamentného ľudskoprávneho výboru za stranu Sloboda a Solidarita (SaS) Natália Blahová v súvislosti s medializovaným prípadom. Matka z Ekvádoru prišla na Slovensko ešte minulý rok vo februári a priviedla dcéru na prázdniny k otcovi, ten jej ju do dnešného dňa nevrátil. "Minulý týždeň ekvádorský parlament jednohlasne schválil rezolúciu, ktorou vysiela na Slovensko svoju ministerku spravodlivosti, ministerku zahraničných vecí a ombudsmanku s cieľom riešiť nevymožiteľnosť práva, a to na najvyššej diplomatickej úrovni," informovala Blahová. Na tlačovej besede Blahová zverejnila aj video, na ktorom Juhoameričanka prosí po slovensky o pomoc pri získaní svojej dcéry.

Národný a medzinárodný tlak

"Podpredsedníčka ekvádorského parlamentu vyhlásila, že už nejde iba o potrebu tlaku niektorých úradov, ale musí prísť národný a medzinárodný tlak. Kritizovala ´politickú moc´ rodiny otca dieťaťa, ktorá má vplyv na nekonanie slovenských úradov," povedala Blahová a odvolala sa na ekvádorské médiá. Prípad nazvala medzinárodnou blamážou – únos dieťaťa s požehnaním štátnych orgánov. Odporúčame:
SaS nepodporí návrh kotlebovcov na sprísnenie interupcií, chcú sa vyhnúť ilegálnym potratom "Vizitka, ktorú robí štátna moc nám všetkým, vytvára vo svete o Slovensku hrozivý obraz ako o krajine, v ktorej spravodlivosť neexistuje a ľudské práva a medzinárodné dohovory sú len zdrapmi papiera, ktoré nevieme a nechceme rešpektovať," uviedla. Zároveň vyzvala ministra spravodlivosti, ministra zahraničných vecí a ministra práce, sociálnych vecí a rodiny, aby začali konať a aktívne vyslali signály smerujúce k spolupráci s Ekvádorom. "Nesmieme akceptovať to, že obeťami všeobecného marazmu, morálneho rozvratu a bezprávia sa stávajú už aj tí najbezbrannejší - deti," vyhlásila Blahová.

Otec ignoruje rozhodnutia súdu

Podľa Blahovej okresný súd aj krajský súd rozhodli, že dieťa sa má ihneď vrátiť do Ekvádoru, otec však rozsudky nerešpektoval. "Zmaril aj výkon súdneho rozhodnutia. Odmietol rešpektovať aj rozhodnutia okresného a krajského súdu o styku dieťaťa s matkou," priblížila s tým, že ani miestna polícia po upovedomení matke nepomohla. Až po roku a po mnohých upozorneniach otvorili trestné stíhanie. Odporúčame:
Tomanová bude opäť pod drobnohľadom ľudskoprávneho výboru, úrad sa bráni podporou nadaných detí Blahová uviedla, že otec dcéru prihlásil do školy v Jakubove a sám sa tam zamestnal ako asistent učiteľa. "Okresný úrad v Malackách zrušil rozhodnutie školy, krajský súd rozhodnutie o neprijatí žiačky potvrdil. Riaditeľka školy rozhodnutie nadriadeného orgánu aj súdu ignoruje a dieťa ďalej navštevuje školu v Jakubove," povedala a dodala, že starosta obce Jakubov je starý otec maloletej. Podľa Blahovej zlyhal aj úrad práce v Malackách v úlohe kolízneho opatrovníka. "Zamestnankyne úradu nahlásili súdu, že nadriadení na nich vyvíjajú neprimeraný tlak s cieľom manipulovať situáciu v prospech otca," uviedla. Podľa nej sa obávali, že nemôžu ochraňovať dieťa. Matka už rok nebola doma v Ekvádore. Odporúčame:
Verejnoprávnosť predstavuje niečo iné, myslí si Farkašovský a Blahová žiada odstúpenie Rezníka "Zostala tu na Slovensku a čaká na svoju milovanú dcéru. Bez prostriedkov, bez zázemia, bez svojej rodiny, bez práce. Vyčerpaná opakovanými frustrujúcimi pokusmi o stretnutia s dcérkou. A to napriek rozhodnutiam slovenských úradov a súdov," vyhlásila Blahová.

Blahová čelí obvineniam

V januári právny zástupca otca Andrej Gara vyhlásil, že poslankyňa NR SR za stranu Sloboda a Solidarita Natália Blahová zavádzala v súvislosti s kauzou týkajúcou sa boja o dieťa medzi slovenským otcom a ekvádorskou matkou. Podľa neho sa Blahová ako poradkyňa matky v základnej škole v Jakubove pokúsila „nezákonne zrealizovať výkon rozhodnutia odobratím dieťaťa“. Gara v tlačovom vyhlásení zdôraznil, že maloletá Izabela nebola zverená do osobnej starostlivosti matky. „Zo strany poslankyne Blahovej ide o lož,“ vyhlásil. Dodal, že rodičia sa ešte pred sobášom dohodli, že budú maloletú vychovávať na Slovensku, kde chodila do škôlky aj školy. Gara informoval, že dcéru ako prvá uniesla matka, keď sa v polovici januára 2015 náhle rozhodla nevrátiť na Slovensko z Ekvádoru. Podľa medializovaných informácií Úrad komisára pre deti Viery Tomanovej obvinil Blahovú, že sa pokúsila o nezákonný výkon rozhodnutia, čím podľa Tomanovej prekročila právomoci verejného činiteľa.

Zložitá situácia

Ministerstvo spravodlivosti v reakcii uviedlo, že nedisponuje oprávnením na zasahovanie do prebiehajúceho súdneho konania, keďže by to bolo v rozpore aj s ústavou. Odporúčame:
Blahová upozorňuje na nákazu syfilisu v okrese Trebišov, ľudskoprávny výbor uznesenie neprijal "Navyše v súčasnosti vo veci rozhoduje ústavný súd, ktorý ústavnú sťažnosť podanú otcom dieťaťa 8. marca 2018 uznesením II. ÚS 148/2018 prijal na ďalšie konanie a zároveň odložil vykonateľnosť sťažovateľom napadnutých uznesení okresného a krajského súdu do právoplatnosti rozhodnutia ústavného súdu vo veci samej. Výkonu rozhodnutia tak bráni uvedené uznesenie ústavného súdu," reagoval rezort spravodlivosti. Dodali, že ide o veľmi zložitú medziľudskú situáciu, kde treba v prvom rade brať ohľad na dieťa, a sú pripravení byť súčinní pri spolupráci s ekvádorskými orgánmi v rámci svojich kompetencií. Ekvádorská strana ministerstvo spravodlivosti ešte nekontaktovala.

Legislatívne zmeny

Takisto pripojili aj stanovisko zástupkyne SR pred ESĽP k dodržiavaniu ľudských práv v návratových konaniach v Slovenskej republike. „V zmysle judikatúry ESĽP je dôležité, aby všeobecné súdy v konaní o návrat nerozhodovali automaticky či mechanicky a brali do úvahy najlepší záujem dieťaťa, ktorý môže prevážiť nad záujmom rodičov. Judikatúra ESĽP poukazuje v tomto ohľade na článok 13 Haagskeho dohovoru, ktorý umožňuje, aby dožiadaný štát nenariadil návrat dieťaťa, ak sa preukáže, že existuje vážne nebezpečenstvo, že návrat vystaví dieťa fyzickej alebo duševnej ujme alebo ho inak privedie do neznesiteľnej situácie. Eliminujúce dôvody návratu podľa článku 13 Haagskeho dohovoru musia byť vnútroštátnymi súdmi spoľahlivo zistené a dostatočne objasnené. Vnútroštátny rozhodovací proces musí byť spravodlivý a umožniť všetkým zúčastneným sa k veci plne vyjadriť. Opačný postup súdov viedol k tomu, že došlo k zrušovaniu ich rozhodnutí najvyšším, prípadne ústavným súdom, čo neúmerne predlžovalo konanie," píše sa v tomto stanovisku s tým, že Slovensko už pristúpilo k viacerým legislatívnym zmenám.

Viac k témam: Ekvádor, Natália Blahová, únos dieťaťa
Zdroj: Webnoviny.sk - Aktualizované: Prípad dcéry Ekvádorčanky sa stáva podľa Blahovej škandálom, krajina vysiela na Slovensko pomoc © SITA Všetky práva vyhradené.

NAÍ DILLÍ 21. mája (WebNoviny.sk) - Na juhu Indie zabil smrtiaci vírus nipah najmenej troch ľudí. V pondelok o tom informovali tamojšie úrady s tým, že do oblasti vyslali zdravotnícke tímy. Reagovali tak na správy, podľa ktorých tam zomrelo aj ďalších šesť ľudí, pričom hlásia aj nakazených. Ministerka zdravotníctva štátu Kérala uviedla, že tri obete boli členmi jednej rodiny. Proti vírusu nipah, ktorý môže spôsobiť horúčky, kŕče a zvracanie, neexistuje vakcína, a preto dosahuje úmrtnosť až 75 percent. Jediný spôsob, ako sa porátať s vírusom, je poskytnúť pacientom podpornú liečbu. Odporúčame:
V Kongu bola potvrdená nákaza ebolou, do krajiny dorazila prvá dávka vakcíny Indické médiá uvádzajú, že v uplynulých dňoch zomrelo v dôsledku horúčky ďalších päť osôb. Medzi nimi je aj zdravotná sestra, ktorá sa starala o nakazených pacientov. Zdravotníci však tieto informácie zatiaľ nepotvrdili. Kompetentní monitorujú ďalších osem osôb, ktoré majú príznaky nakazenia. Ľudia, ktorí prišli do styku s nakazenými, sú izolovaní. Vírus nipah po prvý raz identifikovali v 90. rokoch minulého storočia po tom, ako sa začal šíriť v Malajzii. Rozširujú ho kalone, ošípané a infikovať sa môžu aj ľudia medzi sebou.

Viac k témam: India, nipah, smrť, vírus
Zdroj: Webnoviny.sk - Smrteľný vírus si v Indii vyžiadal niekoľko životov, vakcína proti nemu neexistuje © SITA Všetky práva vyhradené.

VATIKÁN 21. mája (WebNoviny.sk) - Vatikánske oficiálne miesta sa odmietajú vyjadriť k slovám, ktoré pápež František povedal na stretnutí s Juanom Carlosom Cruzom, hlavným "whistleblowerom" v prípade sexuálneho zneužívania detí čílskymi katolíckymi duchovnými a jeho následného krytia zo strany biskupa Juana Barrosa.

Najjasnejšie vyjadrenie

Pápež Cruzovi okrem iného povedal, že nie je dôležité, akú má človek sexuálnu orientáciu. "Pozri sa, Juan Carlos, nezáleží na tom, či si gay. Takto ťa Boh stvoril a takto ťa má rád," citoval Cruz pápežovo vyjadrenie, ktoré nasledovalo po tom, ako Cruz pápežovi hovoril o svojej sexuálnej orientácii. Svetové médiá vrátane agentúry Associated Press, televízie CNN či denníka The Guardian to označujú za dosiaľ najjasnejšie formulované pápežovo vyjadrenie na túto tému. Odporúčame:
Pápež František vybral 14 mužov, ktorých vymenuje za kardinálov "Pápež hovorí, že je v poriadku byť gayom," interpretuje Františkov výrok ďalší britský denník The Telegraph. Viaceré médiá pripomínajú aj Františkov výrok z roku 2013, keď na tému homosexuality povedal: "Kto som ja, aby som súdil?"

Zdržali sa komentára

Najnovšie pápežove vyjadrenia pravdepodobne ešte zostria boj ultrakonzervatívnych katolíckych kruhov proti pápežovi. Z tohto prostredia totiž naďalej zaznievajú názory, že homosexualita je hriech a údajne nie je vrodená, ale naučená, prípadne že je to choroba, ktorú treba liečiť. Podľa mnohých môže byť v tejto situácii veľavravné aj to, že vatikánske oficiálne miesta pápežove vyjadrenia na stretnutí s Juanom Carlosom Cruzom nekomentujú. Keď napríklad František koncom marca pre taliansky denník La Repubblica povedal, že peklo neexistuje, tlačová služba Vatikánu sa toto vyjadrenie okamžite snažila dementovať. Informácie pochádzajú z agentúry AP, denníkov The Guardian a The Telegraph a z archívu agentúry SITA.

Viac k témam: homosexuáli, kresťania, pápež František I., Rímskokatolícka cirkev, Vatikán
Zdroj: Webnoviny.sk - Pápež František vyvolal kontroverziu a postavil sa za homosexuálov, Vatikán zatiaľ mlčí © SITA Všetky práva vyhradené.

  • aktualizované 21. mája, 16:26
BRATISLAVA/PARTIZÁNSKE 21. mája (WebNoviny.sk) - Na ceste medzi obcami Brodzany a Krásno v okrese Partizánske 38-ročný Radovan na Škode Felicii nabúral do linkového autobusu. Nehoda sa stala o 10:20, v autobuse bolo osem cestujúcich, nikto z nich sa vážne nezranil. Ako informovala trenčianska policajná hovorkyňa Elena Antalová, Radovan z Partizánskeho, ktorý išiel na Brodzany, prešiel do protismeru. Nabúral do linkového autobusu, ktorý viedol 60-ročný Jozef z Rajčian. Zranil sa vodič Felicie a jeho 40-ročná spolujazdkyňa. Polícia na mieste zistila, že 38-ročný vodič auta mal zákaz šoférovať a po uplynutí zákazu si nebol prevziať vodičský preukaz. Odporúčame:
Aktualizované: Tragická nehoda v Mojmírovciach, autobus zrazil štvorročného chlapčeka Takisto zistili, že na aute mal dve rozdielne evidenčné čísla, pochádzajúce z iných vozidiel. Škodu na aute aj autobuse vyčíslili na 2 200 eur, vodičovi odobrali krv. Nehodu vyšetrujú policajti z Partizánskeho.

Viac k témam: autobus, dopravná nehoda, leteckí záchranári
Zdroj: Webnoviny.sk - Radovan so zákazom šoférovať nabúral v okrese Partizánske do autobusu, zasahovali leteckí záchranári © SITA Všetky práva vyhradené.

Strana 1 z 1352

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner